sobota, 13 kwietnia 2013

Ok. To może na początek coś co może wam się podczas obozu a mianowicie odznaki. Coś co wiedzą wszyscy czyli tak są trzy brązowa, srebrna i złota każda następna jest  trudniejsza, można wybrać rodzaj jak ktoś jeździ w stylu west to na odznake westernawą a jak nie to klasyczną. Najprostrze egzaminy to odznaka ,,Jeźdze konno,, najłatwiej na nią zdać, teraz może co może być:

1. Przygotowanie do egzaminów może być prowadzone we wszystkich klubach i sekcjach jeździeckich, natomiast egzaminy na odznaki jeździeckie mogą się odbywać wyłącznie w ośrodkach posiadających Certyfikat PZJ.
2. Organizator egzaminu zgłasza do PZJ chęć organizacji egzaminu na Odznakę Jeździecką podając we wniosku termin i miejsce egzaminu, zaakceptowane przez właściwy WZJ (powinny być ustalone z odpowiednim wyprzedzeniem) – zaleca się publikowanie terminów egzaminów na odznaki jeździeckie w kalendarzach zawodów WZJ.
3. PZJ przesyła organizatorowi egzaminu indywidualne protokoły egzaminacyjne. Protokoły wydawane są osobno dla każdego kandydata (oryginał i kopia).
4. Podczas egzaminu Przewodniczący komisji może sprawdzić dane osobowe kandydata na podstawie dokumentu z fotografią.
5. Podczas egzaminu Przewodniczący komisji wypełnia indywidualne protokoły egzaminacyjne, wpisując zaliczenia kolejnych jego części:
·       opieki stajennej;
·       ujeżdżeniowej;
·       skokowej – kandydat może przystąpić do niej pod warunkiem zaliczenia części ujeżdżeniowej;
·       teoretycznej.
6.  Maksymalna liczba zgłoszonych osób na egzamin przeprowadzany przez jedną komisję w ciągu jednego dnia - 25.
7. W trakcie egzaminu praktycznego Przewodniczący komisji wpisuje do arkusza oceny jeźdźca wszystkie uwagi i oceny dotyczące jego przejazdu. Arkusz ten otrzymuje zainteresowany po zakończeniu egzaminu.
8.  Oryginał protokołu egzaminacyjnego podpisany przez członków Komisji Egzaminacyjnej przekazany zostaje organizatorowi
9. Kopię protokołu egzaminacyjnego wraz z arkuszem oceny otrzymuje egzaminowany. W przypadku niezaliczenia całego egzaminu lub którejś jego części, egzaminowany zgłasza się z kopią protokołu  na egzamin poprawkowy – przy zachowaniu okresu karencji - organizowany w najbliższym następnym terminie.
W przypadku zgłoszenia się na egzamin poprawkowy bez kopii protokołu od zdającego pobierana jest opłata w wysokości 30PLN.
Egzamin poprawkowy należy zdać nie później niż w ciągu 12 miesięcy. Po egzaminie poprawkowym kopia protokołu egzaminacyjnego pozostaje u organizatora tegoż egzaminu. Nie zdanie egzaminu poprawkowego powoduje konieczność rozpoczęcia całej procedury od nowa – zgłoszenie na listę egzaminacyjną, konieczność ponownego wniesienia opłaty 30 PLN, obowiązek zdania całego egzaminu, itd.
10. Po zakończeniu egzaminu organizator przesyła niezwłocznie do PZJ:
·       zbiorczy protokół egzaminacyjny z adnotacją przy każdym nazwisku o zaliczeniu lub nie  zaliczeniu egzaminu podpisany przez członków komisji
·       oryginały indywidualnych protokołów egzaminacyjnych wszystkich zdających osób
·       kopie indywidualnych protokołów egzaminacyjnych tych osób, które zdawały egzamin poprawkowy;
·       dowód wpłaty na rzecz PZJ opłaty egzaminacyjnej w wysokości 30 PLN od każdego z kandydatów zdających egzamin (nie są liczone osoby, które zdawały egzamin poprawkowy).
·       nie wykorzystane indywidualne protokoły egzaminacyjne.
11.  Po otrzymaniu dokumentów PZJ wystawia legitymacje i wraz z odznakami przesyła je do organizatora egzaminu.
12. Przebieg egzaminu może być kontrolowany przez przedstawiciela CKE lub upoważnionego członka Zarządu PZJ
13.  Organizator egzaminu powinien zadbać o uroczyste wręczenie legitymacji i odznak.
14.  Koszty związane z przeprowadzeniem egzaminu – wynagrodzenie egzaminatorów (wg zasad ryczałtów sędziowskich), koszty przejazdów, wyżywienie, noclegi oraz inne opłaty organizacyjne mogą być pokryte ze środków własnych organizatora lub z opłat pobranych od uczestników egzaminu. Dodatkowa opłata pobierana od zdających powinna wynikać z rzeczywistych kosztów egzaminu podzielonych przez liczbę zdających.
15. Wyniki egzaminów organizowanych z naruszeniem powyższych zasad nie będą uznawane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz